• 01. Biserica Sfantul Vasile Galati.jpg
  • 02.Biserica Sfantul Vasile Galati .jpg
  • 03.Biserica Sfantul Vasile Galati .jpg
  • 04.Biserica Sfantul Vasile Galati .jpg
  • 05.Biserica Sfantul Vasile Galati .jpg
  • 06.Biserica Sfantul Vasile Galati .jpg
  • 07.Biserica Sfantul Vasile Galati.jpg
  • 08.Biserica Sfantul Vasile Galati.jpg

Luni, 31 august 2015, a începutul sărbătoarea închinată celui de-al doilea ocrotitor al parohiei noastre: Sfântul Dionisie Exiguul. Seara la ora 17.00 au fost premiați copilașii care au participat la concursul de șah desfășurat vara aceasta în curtea bisericii noastre. Apoi a urmat slujba vecerniei, litia și acatistul Mântuitorului Hristos, la care au participat mai mulți preoți de la parohiile surori din orașul Galați, și nu numai.

 

Gânduri excepționale ale Sf. Vasile cel Mare la începutul postului

Partea I

Partea a II-a